AGROWŁÓKNINA

AGROWŁÓKNINA Jest najlepszym bezopryskowym sposobem na wyeliminowanie chwastów przy jednoczesnym poprawieniu warunków wegetacyjnych roślin. Najczęściej stosuje się agrowłókninę o grubości P-50 (50g/m2) –optymalna gramatura do powszechnego zastosowania łącząca wystarczającą wytrzymałość na zrywanie i przekłuwanie, zachowanie najlepszej gospodarki wodnej (zapobiega nadmiernemu parowaniu wody z gleby przy równoczesnym przepuszczaniu wody opadowej), utrzymanie wyższej temperatury gleby (co poprawia system korzeniowy i przyśpiesza wegetację) oraz atrakcyjną cenę. 

Agrowłóknina okrywowa WIOSENNA/JESIENNA 

służy do bezpośredniego osłaniania roślin, a tym samym stworzenie otuliny zapewniającej im odpowiednie warunki wzrostu oraz ochronę przed niską temperaturą, wiatrem, przesuszaniem oraz dużym wahaniem temperatur w krótkich okresach czasu. Agrowłóknina ta częściowo przepuszcza światło, wodę oraz powietrze, co umożliwia zajście procesów wegetacyjnych roślin. Ma ona podwójnie wzmacniane łączenie, szyte podwójnym ściegiem a nadto przy szerokościach powyżej 3,20 m, wzmacniane brzegi (przy gramaturach 20 g/m2 oraz 23 g/m2). 

Agrowłóknina okrywowa wiosenno-jesienna jest dostępna w gramaturach: 17 g/m2, 20 g/m2, 23 g/m2, 30 g/m2

AGROWŁÓKNINA ZIMOWA

Agrowłóknina okrywowa służy do bezpośredniego osłaniania zasianych lub zasadzonych roślin. Do jej zadań należy: stworzenie otuliny zapewniającej im odpowiednie warunki wzrostu oraz ochrona przed niską temperaturą, wiatrem, przesuszaniem oraz dużym wahaniem temperatur w krótkich okresach czasu. Agrowłóknina częściowo przepuszcza światło, wodę oraz powietrze, co umożliwia zajście procesów wegetacyjnych roślin.
Agrowłóknina zimowa dostępna jest w gramaturze 50 g/m2. 

 
 

AGROWŁÓKNINA ŚCIÓŁKUJĄCA (PRZECIW-CHWASTOM)

W celu maksymalizacji plonów wskazane jest stosowanie agrowłókniny ściółkującej, która chroni nie tylko przed narastaniem i rozwojem chwastów, ale także przed utratą wody. Agrowłóknina ta podnosi temperaturę gleby, co poprawia warunki środowiskowe wokół korzeni. W przeciwieństwie do folii używanych do ściółkowania, agrowłóknina, dzięki swej porowatej strukturze, zapewnia przepuszczalność wody i powietrza, umożliwiając roślinom zdrowy wzrost. Kolejnymi jej zaletami jest zmniejszenie podatności roślin na szkodniki a ponadto podniesienie walorów estetycznych ogrodu, ponieważ chroni ona przed zabrudzeniem te owoce i kwiaty, które rosną nisko nad ziemią i narażone są na osadzanie się drobinek ziemi. Zabieg ten skraca również czas pracy związanej z czyszczeniem po zakończonych zbiorach w sezonie. Silny koncentrat UV agrowłókniny ściółkującej Geocover zapewnia jej najwyższą wytrzymałość w porównaniu do innych dostępnych na rynku.

Przed rozłożeniem agrowłókniny należy dokładnie oczyścić teren w sposób mechaniczny lub chemiczny. Należy pamiętać o zapoznaniu się z instrukcją stosowanych herbicydów i odczekać wyznaczony czas przed aplikacją agrowłókniny. Agrowłóknina ściółkująca polecana jest osobom zajmującym się uprawą ziemi nie tylko zawodowo, ale też amatorsko. W swojej ofercie posiadamy agrowłókninę o gramaturze 30 g/m2,50 g/m2, 80 g/m2, 100 g/m2 oraz 150 g/m2 w kolorze czarnym i brązowym. Długość rolki możemy dostosować.

AGROWŁÓKNINA NA PRYZMY BURACZANE

Odpowiednie zabezpieczenie pryzm buraczanych skutkuje wyraźnym zmniejszeniem strat masy i zawartości cukru. Do tego celu polecamyagrowłókninę P50 i P110, gdyż w przeciwieństwie do folii są przepuszczalne. Decydując się na okrycie pryzmy folią, narażamy swoje plony na gnicie oraz przegrzanie – nasłonecznienie w ciągu dnia może powodować znaczny wzrost temperatury w kopcu. Problemy te znikają, kiedy do ochrony pryzmy wybieramy agrowłókninę.

Uformowaną pryzmę należy okryć przed nadejściem przymrozków i zapowiadanymi opadami deszczu czy śniegu. Jest to istotne, gdyż przemrożone czy odtajałe buraki nie nadają się do dalszego przechowywania. Przy okrywaniu należy zwrócić uwagę na dokładne oczyszczenie plonów – znaczne zanieczyszczenia ziemią czy chwastami mogą doprowadzić do przegrzania pryzmy, a tym samym do szybkiego porastania i gnicia korzeni. Błędem jest okrywanie pryzmy w sposób niedbały czy też częściowy. Prawidłowo zastosowana agrowłóknina stabilizuje temperaturę w pryzmie, a także chroni przed przemoczeniem korzeni. Woda po powierzchni okrywy jest swobodnie odprowadzana na zewnątrz. Buraki przechowywane pod agrowłókniną nawet w dłuższym okresie czasu nie tracą swoich parametrów, tym samym nie narażając plantatora na straty finansowe.

PŁACHTA OCHRONNA NA SŁOMĘ

Płachta ochronna zabezpiecza słomę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jej struktura umożliwia filtrowanie powietrza, co zapobiega powstaniu pleśni czy też dostania się pod nią nadmiernej wilgoci. Wysoka gramatura produktu oraz stabilizator UV zapewniają dużą wytrzymałość i odporność na niszczące działanie wiatru. Przykryta słoma jest również zabezpieczona przed zabrudzeniem i niską temperaturą. Istotne jest jej właściwe zamocowanie: pod kątem 45 stopni, aby mogła należycie pełnić swoje funkcje. Przy prawidłowym ułożeniu, nadmiar wody opadowej spływa swobodnie po płachcie.

 

AGROTKANINA

Agrotkanina do ściółkowania gleby przeciw chwastom występuje w gramaturach: 

P-70 -najcieńsza ważąca 70g/m2 
P-90 -najbardziej powszechna bardzo mocna ważąca 90g/m2 
P-100 -najgrubsza i najmocniejsza -do profesjonalnych zastosowań -waga 100g/m2 
Ściółkowanie agrotkaniną pozwala na całkowite wyeliminowanie potrzeby stosowania herbicydów. Jednorazowe wyłożenie agrotkanin pozwala na zaprzestanie opryskiwania herbicydami co w efektywny sposób umożliwia rolnikom ograniczać koszty produkcji i pracy przez wiele lat.

MATA PODSIĄKOWA

Mata podsiąkowa stanowi doskonały substytut podłoża naturalnego z torfu lub rozdrobnionej kory. Produkowana jest z oczyszczonej włókniny tekstylnej, najczęściej pochodzącej z recyklingu (poliester, akryl, bawełna, wełna). Oczyszczone włókno zostaje poddanie strzępieniu i gręplowaniu, a następnie jest łączone z polipropylenową włókniną spun-bond. Oferujemy maty podsiąkowe o gramaturze 300 g/m2 oraz 500 g/m2 w nawoju o szerokości 1,6 m lub 2 m.