Polecamy wysokiej jakości obrzeża Geobord, w 100% z recyklingu, polskiej firmy Geoprodukt

Jednym z tańszych i popularnych sposobów kreowania terenów zielonych jest wyznaczenie rabat kwiatowych, oddzielenie trawnika od pozostałej roślinności lub wykonanie ozdobnej opaski wokół drzewa.

Skutecznym narzędziem do wykonania przedstawionych rozwiązań są obrzeża geoBORDER, których struktura jest elastyczna, dzięki czemu można je wyginać do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Są naturalną alternatywą tradycyjnych, betonowych krawężników, dlatego też mogą oddzielić trawnik od kostki brukowej lub ścieżki ogrodowej. Uniwersalność obrzeży pozwala na stworzenie wymarzonej aranżacji w żaden sposób nie ograniczając swojej wyobraźni.

geoBORDER to obrzeża ogrodowe wykonane z tworzywa pochodzącego w 100% z recyklingu. W estetyczny sposób wyznaczają granice trawników, klombów, ścieżek, alejek w parkach i przydomowych ogrodach. Naturalnie wtapiają się w otoczenie, a także z powodzeniem mogą zastępować betonowe krawężniki przy kostce brukowej i granitowej.

Obrzeże to metrowej długości odcinki, które łączymy ze sobą zaczepami, dzięki czemu ich długość może być dowolna. Poprzez nacięcie geoBORDER staje się wyjątkowo elastyczne, co umożliwia formowanie zewnętrznych, jak i wewnętrznych łuków.

Z obrzeży możemy wykonać okrąg o minimalnym obwodzie 1 m. Stosując taką opaskę wokół drzewa, krzaka, rośliny rozdzielimy trawnik od systemu korzeniowego otoczonej rośliny, zachowując w ten sposób ład i porządek. Opaska może również spełniać rolę pielęgnacyjną – zatrzymuje na miejscu wodę i nawozy.

DOSTĘPNE SĄ MODELE O WYSOKOŚCI 45, 58 i 78 mm

Geosystem - krata trawnikowa

geoSYSTEM to ażurowe kratki trawnikowe, eko kratki wykonane z tworzywa sztucznego uzyskanego w 100% z recyklingu. Ich głównym zadaniem jest wzmocnienie trawnika oraz utwardzanie nawierzchni pod drogi i parkingi.

geoSYSTEM to ekologiczna alternatywa dla kostki brukowej i betonowych płyt ażurowych. Po zasypaniu kratki ziemią i obsadzeniu roślinnością, korzenie roślin są chronione przez ścianki eko kratki, a nawierzchnia jest wzmocniona. Dzięki specjalnej strukturze przenosi obciążenie nawet 350 ton na mkw., a także nie zakłóca naturalnej wegetacji roślin.

Krata ma kształt kwadratu o wymiarach 50x50 cm lub plastra miodu o wymiarach 60x40 cm. Dzięki specjalnym zaczepom i wpustom kraty można łączyć metodą wtykową tworząc jednolitą nawierzchnię.

 

Kratka geoSYSTEM G4 to przede wszystkim bardzo uniwersalne zastosowanie. Wypełnienie trawą lub kruszywem pozwala na wkomponowanie w każdy plan zagospodarowania przestrzennego. Dzięki wysokiej wytrzymałości idealnie nadaje się do wielopowierzchniowych realizacji.

Zastosowanie

  • Drogi pożarowe
  • Lotniska - lądowiska
  • Parkingi trawiaste
  • Pobocza dróg
  • Osiedlowe miejsca postojowe
  • Torowiska tramwajowe
  • Campingi
  • Parkingi żwirowe
  • Drogi dojazdowe
  • Place manewrowe